20 gru 2016

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu informacyjnego, który przedstawia kilka prostych kroków pozwalających zadbać o aktualność danych adresowych. Film został zrealizowany w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej, która prowadzona jest pod hasłem: „Każdy adres jest ważny” przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Spot powstał we współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Przypominamy, że możliwość udziału przedstawicieli Gliwic w filmie stanowiła nagrodę w konkursie na rozwinięcie hasła kampanii informacyjnej.

Read More

16 lis 2016

Miło nam poinformować, że konkurs na rozwinięcie hasła kampanii informacyjnej „Każdy adres jest ważny” został rozstrzygnięty. W konkursie zwyciężyło hasło: „Każdy adres jest ważny, ponieważ straż, policja, pogotowie mogą pomóc Tobie. Lepiej idź po rozum do głowy, miej swój numer porządkowy!”, które zostało nadesłane przez Urząd Miejski w Gliwicach. Przesłane hasło zebrało największą liczbę głosów (458) w głosowaniu, które przeprowadzone zostało przy pomocy serwisu społecznościowego Facebook na profilu GUGiK. Drugie miejsce z liczbą 340 głosów zajął Urząd Gminy Czarnocin (woj. łódzkie), zaś miejsce trzecie z liczbą 296 głosów zajął Urząd Miejski w Gorlicach.

Urzędowi Miejskiemu w Gliwicach gratulujemy zwycięstwa, a wszystkim gminom, które wzięły udział w naszym konkursie serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie mieszkańców w działania prowadzonej przez nas kampanii informacyjnej.

Nagrodą w konkursie jest nagranie filmu promującego ideę gromadzenia aktualnych i wiarygodnych danych adresowych na terenie zwycięskiej gminy wraz z udziałem jej przedstawicieli.


Read More

24 paź 2016

W ramach prowadzonej obecnie kampanii społecznej pod hasłem „Każdy adres jest ważny” Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozpoczyna konkurs, którego celem będzie rozwinięcie powyższego hasła oraz promowanie głównej idei kampanii. Z jego pomocą chcemy zachęcić gminy do aktywnego wsparcia kampanii społecznej oraz zwiększyć świadomość wśród obywateli na temat wykorzystania danych adresowych.

Konkurs skierowany jest do Urzędów Gmin. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy spełnić 3 poniższe warunki:

  1. Na adres mailowy emuia@gugik.gov.pl przesłać propozycje rozwinięcia hasła „Każdy adres jest ważny, ponieważ…” wraz z danymi osoby kontaktowej, reprezentującej jednostkę samorządu.
  2. Udostępnić publicznie na swojej stronie w serwisie Facebook wydarzenie informujące o konkursie oraz polubić Fanpage GUGiK. Na stronie Wydarzenia zostaną opublikowane przesłane przez uczestników propozycje haseł.
  3. Zebrać jak największą liczbę głosów na przesłane hasło.

NAGRODĄ w konkursie jest film promujący ideę gromadzenia aktualnych i wiarygodnych danych adresowych, który zostanie nagrany na terenie zwycięskiej gminy. W filmie będą mogli wystąpić przedstawiciele gminy. Film będzie również doskonałym materiałem promocyjnym dla gminy, który będzie mogła wykorzystać w kanałach online.

Data rozpoczęcia konkursu: 24.10.2016 r.

Data zakończenia konkursu: 14.11.2016 r. godz. 12:00

Szczegółowy regulamin konkursu: Regulamin

infografika_konkurs_18.10

Read More

05 wrz 2016

Z przyjemnością informujemy, że honorowy patronat nad kampanią społeczną prowadzoną pod hasłem „Każdy adres jest ważny” objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Idea kampanii jest niezwykle bliska strażakom, którzy swoim zaangażowaniem postanowili wesprzeć nasze działania informacyjne w zakresie aktualności danych adresowych, ponieważ podczas akcji ratowniczych istotne jest aby sprawnie dotrzeć pod właściwy adres. Straż Pożarna wspólnie z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii będzie podejmowała działania dzięki którym jeszcze więcej osób przekona się jak ważne są dane adresowe. W najbliższym czasie pojawi się spot informacyjny, w którym to właśnie strażak wytłumaczy dlaczego poprawny adres jest taki ważny podczas akcji ratowniczych.

Cieszymy się z możliwości współpracy i zachęcamy inne organizacje do wzięcia udziału w kampanii, której głównym celem jest promowanie dbania o aktualność danych adresowych, które na co dzień ułatwiają nam życie, a także pomagają w sytuacjach kryzysowych.

Logo Państwowej Straży Pożarnej

Read More

16 mar 2016