04 paź 2016

W zakładce FAQ zamieszczone zostały szczegółowe informacje nt. pozyskania danych z ewidencji gruntów i budynków (EGiB) na potrzeby prowadzenia rejestru adresowego. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym materiałem, zwłaszcza, że aktualne dane EGiB stanowią doskonałe źródło danych do poprawnego prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów.

Read More

01 lut 2016

Szanowni Państwo w nawiązaniu do wpisu z dnia 23 GRUDNIA 2015 z przyjemnością informujemy, aplikacja EMUiA została zaktualizowana o nowe funkcjonalności. Poniżej wyszczególnione zostały niektóre zmiany w aplikacji EMUiA. Szczegółowy wykaz zmian jest zawarty w Komunikacie po zalogowaniu się do aplikacji EMUiA.

  • Automatyczny eksport danych emuia do formatu ESRI Shapefile. Użytkownik administrator gminny może skonfigurować automatyczny eksport danych emuia do formatu SHP.eksportDoSHP
  • Rozbudowana zakładka Rejestr. Z poziomu zakładki Rejestr jest możliwość pobierania i aktualizowania dokumentów powiązanych np. z punktem adresowym, ulicą czy miejscowością.

 ZakladkaRejestr

  • Domyślne szablony dla raportów. W aplikacji EMUiA jest możliwość definiowania domyślnych szablonów dla dowolnego raportu dostępnego w aplikacji EMUiA. W każdym miejscu aplikacji, gdzie wymagane jest wybranie szablonu dokumentu, jest wczytywany wybrany domyślny szablon dla danego rodzaju raportu.

SzablonDomyslny

 

Read More

29 gru 2015
Informujemy, że w zakładce Pomoc udostępniliśmy Państwu nowe materiały szkoleniowe  z aplikacji EMUiA – filmy instruktażowe. Każdy z pięciu filmów zawiera inne zagadnienia dot. aplikacji. Zachęcamy Państwa do zobaczenia wszystkich filmów. Mamy nadzieję, że przyczynią się do jeszcze większego zadowolenia z aplikacji.  


Read More

23 gru 2015

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że już niedługo zaktualizujemy aplikację EMUiA o nowe funkcjonalności. Poniżej wyszczególnione zostały niektóre zmiany w aplikacji EMUiA. Szczegółowy wykaz zmian będzie zawarty w Komunikacie po zalogowaniu się do aplikacji EMUiA.

  • Automatyczny eksport danych emuia do formatu ESRI Shapefile. Użytkownik administrator gminny będzie miał możliwość skonfigurowania automatycznego eksportu danych emuia do formatu SHP.eksportDoSHP
  • Rozbudowana zakładka Rejestr. Z poziomu zakładki Rejestr będzie możliwość pobierania i aktualizowania dokumentów powiązanych np. z punktem adresowym, ulicą czy miejscowością.

 ZakladkaRejestr

  • Domyślne szablony dla raportów. W aplikacji EMUiA będzie możliwość definiowania domyślnych szablonów dla dowolnego raportu dostępnego w aplikacji EMUiA. W każdym miejscu aplikacji, gdzie wymagane jest wybranie szablonu dokumentu, będzie się wczytywać wybrany domyślny szablon dla danego rodzaju raportu.

SzablonDomyslny

 

Read More

01 paź 2015

W serwisie Geoportal.gov.pl znajdują się usługi przeglądania (WMS) danych ewidencji gruntów i budynków udostępnione z powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Jeżeli powiat właściwy terytorialnie dla Państwa gminy taką usługę udostępnia to zachęcamy do podłączenia jej w Państwa systemie do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Dzięki temu będą Państwo mieli dostęp do aktualnych danych z ewidencji gruntów i budynków, które stanowią podstawowe źródło prawidłowego ustalania lokalizacji przestrzennej ulic czy też punktów adresowych.

Jak odnaleźć adresy usług WMS na Geoportalu?

Kliknij w link: https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ a następnie postępuj zgodnie z instrukcją w poniższym filmie.

Podajemy również sposób jak podłączyć usługę WMS na przykładzie aplikacji EMUiA

Jak to zrobić?

Po zalogowaniu się do Aplikacji EMUiA kliknij w ikonęhelpEMUIAdostępną w prawym górnym rogu Aplikacji EMUiA.
HelpEMUIA2

A następnie w spisie treści pomocy wybierz „Import warstw zdalnych” i postępuj zgodnie z instrukcją.

HelpEMUIA3

Nie możesz znaleźć wybranego fragmentu w instrukcji? Pobierz fragment instrukcji w formacie pdf. 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszymi konsultantami pod numerem telefonu 22 532 25 36

Nasi konsultanci dostępni są dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

Read More